niedziela 20 sierpnia 2017
Polish (Poland)English (United Kingdom)
Wprowadzenie
Mistrzostwa Dolnego Śląska - grad medali
Redaktor:  Dariusz Pachnik
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sypnęło medalami !

W miniony weekend młodzi biegacze na orientację spod znaku UKS „Orientpark.pl” Iwiny wzięli udział w wielkiej kumulacji zawodów w BnO.
Już w piątek wczesnym rankiem, reprezentacje szkół z Raciborowic , Iwin oraz po jednym reprezentancie z II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu i I LO ruszyły do Wrocławia na finał dolnośląski Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady i Licealiady.
Areną zmagań był Park Szczytnicki. Spośród 13 osób które reprezentowały szkoły z naszego powiatu, cztery wróciły z medalami.
Złote medale – zdobyli bracia Pachnikowie. Jędrek w kategorii M11 dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iwinach, a jego starszy brat Staś w M16 dla II Prywatnego Gimnazjum w Bolesławcu.
Srebny medal w kategorii K11 – Sonia Szeliga z SP Raciborowice.
Brązowy Medal - Emilia Piecek z Gimnazjum w Iwinach.
Ponadto trzy osoby z naszego team’u uplasowało się na czwartych pozycjach.
Klaudia Nicka (K16), Grzegorz Słoma (M16) – oboje z Gimnazjum w Iwinach oraz Marcelina Zawada (K11) Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iwinach
Z pozostałych nikt nie „wypadł” z top 10 !!!
Drużynowo po raz pierwszy w swojej historii reprezentantki Szkoły Podstawowej w Raciborowicach zajęły miejsce na podium stając na jego najniższym stopniu.
Następnego dnia pojechaliśmy na zawody do Jeleniej Góry. Odbywał się tam dwuetapowy wyścig - Puchar Paulinum. Pierwszy etap – bieg sprinterski miał rangę Mistrzostw Dolnego Śląska właśnie na dystansie sprinterskim. Tu naprawdę worek z medalami się rozwiązał. Zdobyliśmy łącznie 11 medali.
Złoto – Marcelina Zawada(K10), Karolina Zawada (K12) Jędrzej Pachnik (M12), Stanisław Pachnik(M14), Świca Katarzyna(K18), Małgorzata Szeliga (K21), Wojciech Pachnik (M21)
Srebro – Sonia Szeliga (K10), Grzegorz Słoma (M16)
Brąz – Kowalczyk Honorata (K12), Gracjan Dwojak (M12)
Drugi etap poszedł równie dobrze, a nawet lepiej i w łącznej klasyfikacji Pucharu Paulinum pierwsze miejsca zajęli:
Marcelina Zawada (K10), Jędrzej Pachnik (M12), Stanisław Pachnik (M14), Wojciech Pachnik (M21), Małgorzata Szeliga (K21), Dariusz Pachnik (M35).
Drugie miejsca:
Sonia Szeliga (K10),Karolina Zawada (K12), Wiktoria Kowalczyk (K14),

Trzecie miejsca:
Honorata Kowalczyk (K12), Gracjan Dwojak(M12), Klaudia Nicka (K16)
Na tym nie koniec. Nieco podmęczeni wróciliśmy na nocleg do domu, aby ponownie rankiem wyruszyć na zawody. Tym razem celem była mała miejscowość Bukowinka koło Twardogóry. Tam odbywały się Mistrzostwa Dolnego Śląska na dystansie klasycznym. Niestety ruszyliśmy w nieco okrojonym składzie, a zmęczenie i wysoka temperatura spowodowały iż te zawody nie należały do najbardziej udanych. Oczywiście kilka ciekawych rezultatów udało się osiągnąć.
Pierwsze miejsca:
Marcelina Zawada (K10), Małgorzata Szeliga (K21), Wojciech Pachnik
Drugie miejsce:
Jędrzej Pachnik (M12)
Trzecie miejsce:
Stanisław Pachnik (M14), Grzegorz Słoma (M16), Katarzyna Świca (K21)

Przez te trzy dni nasi zawodnicy zdobyli 22 medale Mistrzostw Dolnego Śląska w tym 12 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych !!!

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.

yourxporn